Aosept Plus 360 ml Lens Solüsyonu

Aosept Plus 360 ml Lens Solüsyonu
Aosept Solüsyon 360 ml
Fiyat (KDV Dahil)
389,99 TL
kargo bedava
kapıda ödeme
Sepete Ekle

Son Kullanma Tarihi: 09/2023

AOSEPT Plus Sert Lens Solüsyonu, kontakt lens bakımı, silikon hidrojel lensler dahil her tip kontakt lensin temizlenmesi, dezenfeksiyonu, nötralizasyonu, proteinden arındırılması ve korunması için kullanılır. Temizleme ve dezenfeksiyon solüsyonu ile tazelenmiş, temiz ve daha rahat lensler ! Üçlü etkisi ile güçlendirilmiş baloncukları aktif olarak temizleyerek proteinleri lensten uzaklaştırırken, göz enfeksiyonlarına neden olabilecek bakteri ve mikropları öldürür. AOSEPT Plus ayrıca bir prezervan madde içermez ve bu sayede lenslerinizde daha fazla konfor hissedersiniz. Her kutu içinde, AOSEPT PLUS solüsyon ile AODISC’li lens kabı bulunur.

 

AOSEPT Plus nasıl kullanılıyor?

Aşağıdaki kolay kullanım basamaklarını takip edildiğinde kontakt lensler kullanıma hazır olacaktır.

Yıka: Ellerinizi yıkayınız ve temiz bir havluyla kurulayınız.

Yerleştir: Lens muhafazasının 'L' bölümüne sol lensi, 'R' bölümüne ise sağ lensi yerleştiriniz. Lensin sıkışmamasına dikkat ederek kapağı kapatınız.

Doldur: Lens tutuculardaki lensleri 5 saniye süreyle AOSEPT plus ile yıkayınız. Lens kabını işaret çizgisine kadar AOSEPT Plus solüsyonu ile doldurunuz ve lens tutucusunu kabın içerisine koyunuz.

Dezenfeksiyon: Lens kabını dik konumda tutunuz ve lensleri dezenfeksiyon için en az 6 saat süreyle veya gece boyunca solüsyon içinde bekletiniz.

Kullanıma Hazır: Lensleriniz kullanıma hazırdır.

 

AOSEPT Plus, kontakt lens bakımı, silikon hidrojel lensler dahil her tip kontakt lensin temizlenmesi, dezenfeksiyonu, nötralizasyonu, proteinden arındırılması ve korunması için kullanılır.1

Koruyucu içermeyen AOSEPT Plus;
- Dezenfeksiyon2 için %3 hidrojen peroksit,
- Stabilize edici fosfonik asit,
- Tampon görevinde sodyum klorür, fosfat,
- Surfaktan/Islatma Ajanı olan Pluronik17R4 içerir.
- Ayrıca özel lens kabı içerisinde; Nötralizasyon için Platin disk bulunmaktadır.

 


Neden Hidrojen Peroksit Dezenfeksiyon Sistemi?

- Kontakt lens kullanıcılarında çok amaçlı dezenfaktanlara göre daha iyi konfor ve daha uzun kullanım süresi sağladığı gösterilmiştir.
- Koruyuculara karşı oküler hassasiyet yaşayan hastalar için alternatif bir temizleme sistemi olarak önerilmektedir ve etkili bir temizleme yaptığı gösterilmiştir.
- Silikon hidrojel lens kullanıcıları için korneal boyanmada azalma sağlamıştır ve bu sistemin etkili bir antimikrobiyal ajan olduğu gösterilmiştir.
- Hidrojen peroksit sistemi, tüm bu özellikleri ve dezenfeksiyon etkinliği ile zamanla 'altın standart' olmuştur.
- Lens takmadan önce gözyaşı film stabilitesini %45 oranında arttırarak ıslanabilirlik üzerinde anlamlı iyileşmeler ve uzun süreli konfor sağlamıştır.

 

Lens solüsyonları ve kontakt lensler arasındaki ilişkinin, kontakt lens yüzeyinin ıslanabilirliğinde önemli rol oynadığı bulunmuştur. Birçok lens solüsyonunun ve kontakt lenslerin karşılaştırıldığı bir çalışmada AOSept Plus ile de lenslerin daha ıslanabilir hale geldiği gösterilmiştir. Sürfaktan içeren dezenfeksiyon solüsyonları selektif olarak sorunlu hidrofobik lipidleri uzaklaştırarak ve daha yararlı lipid birikintilerini tutarak lens kullanıcıları için daha iyi konfor ve ıslanabilirlik sağlamıştır. Her kullanımdan sonra lens kutusunun içini sıcak su ile iyice temizleyin, ters çevirip kurumaya bırakın. Kontakt lens kullanırken dikkat edilecek en önemli konu hijyendir. Lensin temizliği ve bakımı çok önemlidir ve hassasiyetle uygulanması gerekir. Lens solüsyonları ilk kullanımına başladıktan sonra (prospektüslerinde farklı bir ibare bulunmadıkça) 120 gün içerisinde tüketilmeleri gerekmektedir. Kullanıcılar tarafından Lens Suyu olarak da adlandırılan tüm Lens Solüsyonları oda sıcaklığında muhafaza edilmeli ve uzun süre güneşte tutulmamalıdır. Şeffaf ve renkli lenslerin kullanımında göz sağlığı için en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biri kontakt lenslerin hijyen ve temizliğidir.

Uyarılar / Önlemler
+Her kullanımdan sonra lens kabındaki solüsyonu dökünüz ve lensinizi tekrar koyarken solüsyonu yenileyiniz.
+Kullanmadığınız zamanlarda şişe kapağını kapalı tutunuz.

+Şişesinden lens kabına aktardığınız ve belli bir süre bekleyerek temizleme için bir defa kullandığınız solüsyonu TEKRAR ASLA KULLANMAYINIZ.
+Çocukların ulaşamayacağı yerde, 25'C altında oda sıcaklığında muhafaza ediniz.


Ürün Hakkında Yorumlar
Tüm Yorumlar >
Yorum Ekle
Yorum Ekle
İlgili Ürünler