Opti Free Express 3 Adet 355 ml Lens Solüsyonu

Opti Free Express 3 Adet 355 ml Lens Solüsyonu
Üçlü Avantaj Pakedi
Fiyat (KDV Dahil)
349,99 TL
kargo bedava
kapıda ödeme
Sepete Ekle

OPTI-FREE® Express ®Son Kullanma Tarihi: 12/ 2023


Opti Free Lens Solüsyonu, Çok amaçlı bir dezenfeksiyon çözeltisidir. Kontakt lenslerinizin temizleme, durulama, nemlendirme ve saklanmasında kullanılan çok amaçlı bir solüsyondur. Ayrıca yumuşak kontakt lenslerin günlük bakımı için ihtiyacınız olan nemlendirmeyi de sağlar.

Gün boyu süren rahatlık; temizler, durular, dezenfekte eder, ıslatır ve korur. Protein artıklarını uzaklaştırır. Kontakt lenslerinizin temizleme, durulama, nemlendirme ve saklanmasında kullanılan çok amaçlı dezenfeksiyon çözeltisidir. OPTI-FREE EXPRESS, lenste oluşan protein birikintilerini uzaklaştırır. OPTI-FREE EXPRESS en hassas gözlerde bile tüm günlük uzun kullanımlarda rahatlık sağlar. OPTI-FREE EXPRESS hakkında önemli bilgi: Kontakt lenslerin temizleme, durulama, nemlendirme, saklanmasında ve protein birikintilerinin uzaklaştırılmasında kullanılmaktadır. Göz doktorunuz sizin gözyaşınızın kimyasına ve lens kullanma programınıza göre lenslerinizin bakımı için ek ürünler veya işlemler önerebilir. Lenslerinizin ve lens kabı da dahil olmak üzere lens bakım ürünlerinin uygun kullanımı ve bakımı için göz hekiminizin talimatlarına ve tüm etiket bilgilerine uymanız çok önemlidir. Eğer gözde geçmeyen rahatsızlık hissi, aşırı göz yaşı oluşumu, görmede değişiklikler ve kızarma gelişirse DERHAL lenslerinizi çıkarın ve sorun ciddi olabileceği için göz hekiminize başvurun. Detaylı bilgi için kullanma talimatına bakınız.


 Kullanım Talimatları:
+Ellerinizi sabun ile yıkayın. (Dikkat – bazı sıvı sabunlar yağ bazlı süspansiyon maddeleri içerir.)

+ Kontak lensinizi boş lens kutusuna yerleştirin ve taze ReNu MultiPlus Çok Amaçlı Solüsyon ile doldurun. Kullanmadan önce en az dört (4) saat süreyle (ya da bütün gece) lensleri solüsyonda bırakın.
+ Lensleri temizlemeden (ovmadan) önce ellerinizi yumuşak sabun ile yıkayın. Batırılma işleminden sonra lensleri lens kutusundan çıkarın ve lenslerin her iki yüzünü avucunuzdaki dört (4) damla ReNu MultiPlus Çok Amaçlı Solüsyon ile yirmi (20) saniye boyunca ovalayın.

+ Yumuşamış yüzey birikimlerini tamamen yok etmek için yaklaşık beş (5) saniye boyunca sürekli olarak ReNu MultiPlus Çok Amaçlı Solüsyon ile yıkayın ve lensleri takın.
+ Her kullanımdan sonra lens kutusunun içini sıcak su ile iyice temizleyin, ters çevirip kurumaya bırakın.


Her kullanımdan sonra lens kutusunun içini sıcak su ile iyice temizleyin, ters çevirip kurumaya bırakın. Kontakt lens kullanırken dikkat edilecek en önemli konu hijyendir. Lensin temizliği ve bakımı çok önemlidir ve hassasiyetle uygulanması gerekir. Lens solüsyonları ilk kullanımına başladıktan sonra (prospektüslerinde farklı bir ibare bulunmadıkça) 120 gün içerisinde tüketilmeleri gerekmektedir. Kullanıcılar tarafından Lens Suyu olarak da adlandırılan tüm Lens Solüsyonları oda sıcaklığında muhafaza edilmeli ve uzun süre güneşte tutulmamalıdır. Şeffaf ve renkli lenslerin kullanımında göz sağlığı için en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biri kontakt lenslerin hijyen ve temizliğidir. Bu noktada lensi dezenfekte etmek için mutlaka lens solüsyonu kullanılmalıdır. Gözü zararlı bakterilerden korumak için lensler solüsyonlar sayesinde kolaylıkla dezenfekte edilecektir.

 

Bütün ürünlerimiz ALCON firmasından temin edilmektedir. Açılmamış kutusunda adınıza kesilmiş faturayla birlikte, ekstra koli ile güvenli paketleme yapılarak, ücretsiz kargo edilir. İçeriği: Temizleyici ajan olarak sodyum klorür, sorbitol, edetate disodyum, borik asit, aminometilopropanol, sitrat ve Tetronic 1304* , %0,001 polyquad ve %0,0005 Aldox içeren steril tamponlanmış, isotonik, sulu solüsyondur.

 

Uyarılar / Önlemler

+ Her kullanımdan sonra lens kabındaki solüsyonu dökünüz ve lensinizi tekrar koyarken solüsyonu yenileyiniz.

+ Kullanmadığınız zamanlarda şişe kapağını kapalı tutunuz.
+ Şişesinden lens kabına aktardığınız ve belli bir süre bekleyerek temizleme için bir defa kullandığınız solüsyonu TEKRAR ASLA KULLANMAYINIZ.
+ Çocukların ulaşamayacağı yerde, 25'C altında oda sıcaklığında muhafaza ediniz.


Ürün Hakkında Yorumlar
Tüm Yorumlar >
Yorum Ekle
Yorum Ekle
İlgili Ürünler