Opti Free Pure Moist 300 ml Lens Solüsyonu

Opti Free Pure Moist 300 ml Lens Solüsyonu
Fiyat (KDV Dahil)
324,90 TL
kargo bedava
kapıda ödeme
Kampanya
Sepete EkleSon Kullanma Tarihi: 02 / 2025

PURE MOİST Kontakt Lens Solüsyonu içinde HydraGlyde Nem dengesi bulunmaktadır. HydraGlyde nem dengesi kontakt lenslerinizi gün boyunca nemli tutmaya yarayan bir nem yatağı sağlar, böylece lenslerinizin gün sonuna dek rahat ve ferah bir kullanım sunar. OPTI-FREE® Pure Moist® Kontakt lens solüsyonu, lenslerinizi taktığınız andan gün sonunda lenslerinizi çıkarana kadar konfor ve nemlilik sağlar. Uzun süreli konfor sağlamasının yanı sıra, ikili dezenfektanlar POLYQUAD ve ALDOX ile bakteri, mantar ve akantomoeba gibi zarar veren mikroorganizmalara karşı etkilidir. OPTI-FREE Pure Moist Kontakt Lens Solüsyonu'nun 300 ml’lik boyu ile 90 ml’lik seyahat boyu mevcuttur.


Gün boyu konfor sağlamasının dışında OPTI-FREE Puremoist Kontakt Lens Solüsyonu, son derece etkili materyallerden oluşan bir dezenfeksiyon sistemine sahiptir. Duble dezenfektanlar POLYQUAD ve ALDOX bakteri, mantar ve akantomoeba gibi zararlı mikroorganizmalara karşı derinlemesine temizlik sağlar. Patetntli formülü bütün yumuşak kontakt lens tiplerini dezenfekte eder. Ayrıca hassas gözler için son derece uygundur. Göz yaşınızda bulunan protein ve lipid içerikleri kontakt lenslerinizin üzerinde birikebilir ve bu, gözlerinizde irritasyona sebep olabilir.


OPTI-FREE Puremoist Kontakt Lens Solüsyonu lipid birikimini azaltır ve protein birinkintilerini kontakt lensinizden söker. Böylece lenslerinizin duru kalmasına ve yeni lens hissinin oluşmasına destek olur. Gün boyu süren rahatlık; temizler, durular, dezenfekte eder, ıslatır ve korur. Protein artıklarını uzaklaştırır.


Kullanım Talimatları:

+Ellerinizi sabun ile yıkayın. (Dikkat – bazı sıvı sabunlar yağ bazlı süspansiyon maddeleri içerir.)
+ Kontak lensinizi boş lens kutusuna yerleştirin ve taze ReNu MultiPlus Çok Amaçlı Solüsyon ile doldurun. Kullanmadan önce en az dört (4) saat süreyle (ya da bütün gece) lensleri solüsyonda bırakın.+ Lensleri temizlemeden (ovmadan) önce ellerinizi yumuşak sabun ile yıkayın. Batırılma işleminden sonra lensleri lens kutusundan çıkarın ve lenslerin her iki yüzünü avucunuzdaki dört (4) damla ReNu MultiPlus Çok Amaçlı Solüsyon ile yirmi (20) saniye boyunca ovalayın.

+ Yumuşamış yüzey birikimlerini tamamen yok etmek için yaklaşık beş (5) saniye boyunca sürekli olarak ReNu MultiPlus Çok Amaçlı Solüsyon ile yıkayın ve lensleri takın.
+ Her kullanımdan sonra lens kutusunun içini sıcak su ile iyice temizleyin, ters çevirip kurumaya bırakın.


Her kullanımdan sonra lens kutusunun içini sıcak su ile iyice temizleyin, ters çevirip kurumaya bırakın. Kontakt lens kullanırken dikkat edilecek en önemli konu hijyendir. Lensin temizliği ve bakımı çok önemlidir ve hassasiyetle uygulanması gerekir. Lens solüsyonları ilk kullanımına başladıktan sonra (prospektüslerinde farklı bir ibare bulunmadıkça) 120 gün içerisinde tüketilmeleri gerekmektedir. Kullanıcılar tarafından Lens Suyu olarak da adlandırılan tüm Lens Solüsyonları oda sıcaklığında muhafaza edilmeli ve uzun süre güneşte tutulmamalıdır. Şeffaf ve renkli lenslerin kullanımında göz sağlığı için en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biri kontakt lenslerin hijyen ve temizliğidir. Bu noktada lensi dezenfekte etmek için mutlaka lens solüsyonu kullanılmalıdır. Gözü zararlı bakterilerden korumak için lensler solüsyonlar sayesinde kolaylıkla dezenfekte edilecektir.


İçeriği:  %0,001 Polyquad? ve %0,0006 Aldox® koruyucuları, bu patentli formül başka isim altında satışmamaktadır.

Bütün ürünlerimiz ALCON firmasından temin edilmektedir. Açılmamış Kutusunda adınıza kesilmiş faturayla birlikte, ekstra koli ile güvenli paketleme yapılarak, ücretsiz kargo edilir.

Uyarılar / Önlemler

+ Her kullanımdan sonra lens kabındaki solüsyonu dökünüz ve lensinizi tekrar koyarken solüsyonu yenileyiniz.

+ Kullanmadığınız zamanlarda şişe kapağını kapalı tutunuz.

+ Şişesinden lens kabına aktardığınız ve belli bir süre bekleyerek temizleme için bir defa kullandığınız solüsyonu TEKRAR ASLA KULLANMAYINIZ.

+ Çocukların ulaşamayacağı yerde, 25'C altında oda sıcaklığında muhafaza ediniz.


Ürün Hakkında Yorumlar
Tüm Yorumlar >
Yorum Ekle
Yorum Ekle
İlgili Ürünler