- astigmatlı renkli lens

Astigmatlı gözlerde renkli lens kullanımına geçmeden önce astigmattan biraz bahsedelim:

Gözlerimize dışarıdan birkaç şekilde kırılarak gelen ışığın tek bir nokta ve odakta kesiştirmekle görevli olan kornea, yuvarlaklığını kaybettiği zaman tek bir odak ya da noktada ışıkları toplayamaz hale gelir. Korneada oluşan deformasyon sonucu meydana gelen bu hastalıkta lens kullanarak görme kalitesi iyileştirilebilir.

Görme bozukluğu arttıkça ya da çeşitlendikçe kullanılabilecek lens seçeneği azalsa da astigmat kırma kusuru bulunan hastalar da renkli lens kullanabilirler. Tercih edilebilecek çok fazla renk seçeneği yoktur.

Sitemizden satışını yapmakta olduğumuz Eurocon 45 Toric lensleri; yeşil, mavi ve gri renkte toric (astigmatlı) lens üretimi olan lenslerdir. Ayrıca Rainbow Kromatik Lens’ler ile de hem renkli gözlere sahip olup hem de sağlık sorununuza çözüm bulmuş olursunuz. Rainbow colors toric lensler ise: giallo, sky blue, emarald green ve grey renklerinde üretilebilmektedir.

Bahsettiğimiz bu lensler özel üretim olup hastanın göz değerlerine uygun olarak üretim yapılmaktadır. Doktorunuza muayene olduktan sonra reçetenizi bize ulaştırıp siparişinizi tamamlayabilirsiniz.