Yeşil Lens

Yeşil Lens

YEŞİL LENS

Hem tedavi için hem de kozmetik tercihleri için üretilmeye başlayan lensler, birbirinden farklı çarpıcı ve dikkat çeken renk tonlarıyla kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Numaralı olarak da kullanımı olmasına karşın; numarasız yeşil lens kullanımı kadınlarda özellikle daha yaygındır.

Lens çeşitleri ise çoğunlukla:

-  Açık yeşil lensler,

- Zümrüt yeşili lens,

- Yaprak Yeşili

Fıstık Yeşil

- Hareli yeşil lensler,

Kahverengi göze yeşil lens,

- Koyu tenliler için özel yeşil lensler vb.

Birçok farklı alternatifler yeşil renk lens satın alabilirsiniz. Kullanım açısından oldukça avantajlı olan bu lensler, görme yetinizi arttırırken aynı zamanda gözlerinize derin bir anlam ve ışıltı kazandıracaktır.

    


Renkli lens tercihleri genellikle; koyu/açık ten rengi, doğal göz rengi, saç tipi ve rengi vb. unsurlara göre yapılmaktadır. Gözlerinizde herhangi bir görme bozukluğunuz varsa öncelikli olarak lenslerin işlevselliği dikkate alınmalıdır. Yeşil gözlüler hangi tonlarda göz makyajı yapmalı diye merak ediyorsan cevap çok basit!

Yeşil gözlülere en çok kahverengi, mürdüm, bakır, altın ve hâkî renkte farlar yakışıyor. Yeşil gözleri iyice öne çıkaran bu fark renkleri bir de metalik bitişte olduğunda bakışlar iyice çarpıcı hale geliyor. Gelelim göz hatlarını belirginleştirmek için hangi tonları kullanman gerektiğine. Yeşil gözlüler hangi renk göz kalemi kullanmalı diye merak ediyorsan sana ilk uyarımız siyah eyelinerdan, siyah göz kaleminden ve siyah rimelden uzak durman olacak. Çünkü siyah, bakışlarını sertleştirir ve göz rengini boğar.

Yeşil gözlerini daha da belirgin bir hale getirmek için metalik bitişli kahverengi, bakır ve mürdüm gibi far tonlarını kullanarak dumanlı bir göz makyajı yapabilirsin. Yeşil göz makyajında metalik kahverengi ve bakır tonlarını kullandıktan sonra uygulaman gereken son bir adım kaldı: Kirpiklerini tek tek ayıran ve belirginleştiren bir maskara uygulama turuncu far iddialı gibi görünse de tonlarını kullanabilirsiniz.  Şeftali, kayısı, somon renklerini tercih edebilirsiniz. Yeşil gözleri aydınlık ve canlı gösterir.

Gözlerini ön plana çıkarmak için kırmızı ve kırmızının tonlarını kullanabilirsin. Yeşilin kontrastı olan kırmızı sayesinde bütün dikkatler yeşil gözlerinde olacak. Bu sezon çok popüler olan kızılgöz makyajlarını incelemende fayda var. Yeşilin kontrastı olan kırmızı sayesinde bütün dikkatler yeşil gözlerinde olacak. Bu sezon çok popüler olan kızıl göz makyajlarını incelemende fayda var. Kızıl göz fayda var. Kızıl göz makyajını bronz farla bütünleştirerek ideal bir gece makyajı elde edebilirsin. Yeşil gözlerine yeşil ve mavi renklerini sürmeni önermiyoruz. Siyah göz makyajı da göz rengini gölgeleyeceği için makyaj çantandan siyah farlarını da çıkarmalısın. Yeşil gözlerin için dumanlı göz makyajı yaptığında kirpik diplerini belirginleştirmek için kahverengi farını ince far fırçası ile uygulayabilirsiniz. Kirpik diplerine yoğun bir şekilde kahve tonlu far uygulamak gözlerini olduğundan daha büyük gösterecek.

Yeşil göze hangi renk ruj daha uyumlu olur diye düşünüyorsan bordo, yavruağzı, şeftali ve pembe tonlarını öneriyoruz. Kahve alt tonlu renklerden ise uzak durman gerekiyor. Metalik gri, gümüş ve grinin diğer tonları yeşil gözü donuklaştırır ve mekanikleştirir. Bu yüzden gümüş tonlarından uzak durmalısın. Yeşil gözlerinize yapabileceğiniz en büyük kötülük, Gümüş pırıltılar kullanmak olacaktır. Yeşil ve kahve tonlarındaki farlarla muhteşem uyum sağlayacak olan altın   ve bakır pırıltılar, size çok daha fazla yakışacaktır. Ayrıca Gümüş onları bakışlarınızı doğallıktan uzaklaştıracağı gibi, donuklaşmalarına da neden olacaktır.

Işıltılı bir makyaj istiyorsan gold tonlarını düşünebilirsin.

Siyah eyelinerdan, siyah göz kaleminden ve siyah rimelden uzak durmanı öneriyoruz. Siyah, bakışlarını sertleştirir ve göz rengini boğar. Bunun yerine eyeliner, rimel ve göz kalemini koyu kahve tonlarında seçebilirsin.

- Eğer iri gözlüyseniz, koyu far tonlarını göz kapaklarınızın ucuna doğru, açık tonları da dibine doğru uygulamalısınız. Eğer göz kapaklarınız düşükse bunun tam tersini yapabilirsiniz.

Çikolata kahve veya gri tonlarında bir göz kalemi ya da eyeliner tercih edebilirsiniz. Ayrıca gözünüzün altına uygulayacağınız altın, kahverengi ya da gri tonlarında bir kalem, göz renginizi belirginleştirmenizi sağlayacaktır.