Mavi Lens - Lensevi.com

                                                                                                                                       MAVİ LENS


Renkli lens kullanıcıların beklentileri doğal durması ve rahatsızlık vermemesidir. Özellikle hareli (çerçeveli) ve silikon hidrojel üretilen lensler bu başarıyı elde etmişlerdir. Mavi renkli kontakt lensler, genelde sarışın ve beyaz tenlilerin tercih ettiği çarpıcı,iddalı renklerdir.
Doğal  tasarıma sahip olan markalar Freshlook Hareli Blue, Brilliant Blue, AQ Colors Blue ve AQ Colors Magıc Blue, Sophictic Magıc Blue lensler istediğiniz doğal görüntüyü elde etmenizi sağlayacaktır.
Hareli Renkli lensler gözün kendi görüntüsü dışında bir görüntü katmaktadır ve bu gözün olduğundan daha büyük görünmesini sağlayarak gözü ön plana çıkarmaktadır. Özellikle yeşil ve mavi renkli lens kullanıcılarının tercih ettiği bu lens çeşidi, gözlerin doğal görünümünü bozmakta ve makyaj yapmayanları bile makyajlı gibi göstermektedir. Rengin belirgin hale gelmesini sağladıkları için tercih edilen hareli lensler çok kullanışlıdır ve özellikle özel günlerde çok şık durmaktadır.
Renkli göze sahip olma hayali günümüzde lensler sayesinde gerçeğe dönüşmektedir. Mavi renkli kontakt lens, birçok farklı tona sahiptir. Mavi renkli lens seçiminde dikkat edilmesi gerekenler:

  • Koyu kahve göz rengine sahip kişiler için parlak mavi tonları.
  • Siyaha yakın gözler için göz renginin saklanması adına mavi tonlu lens kullanımı lacivert renk oluşumuna neden olabilir. 
  • Kahverengi ve elaya yakın göz rengine sahip kişilerde mavi lensler daha belirgin duracaktır. 


Doğal göz renginiz ve kullanılmak istenen renkli lens özellikleri dikkate alınması gereken en önemli unsurdur. Lensle asıl rengini gizlemek isteyen kişilerin, mavinin doğru renk tonlarını seçmesi ve ideal rengi yakalaması gerekmektedir. İlk taktığınızda mavi renk tonları soluk dursa da doğru makyaj tonlamalarında başarılı bir bakış ve parıltılı gözler elde edebilirsiniz.

 

Mavi Göz Rengine Uygun Makyaj Önerileri


Mavi renkli lens kullananların toprak renk aile gruplarından kahverengi, turuncu, bej göz farı belirginleştirmek için siyah göz kalemi ile çerçeveleyip buğulu ve derin bakışlar elde edebilirsiniz.

Mavi renginin kontrastı turuncudur. Turuncu alt tonlu farlar mavi gözlere çok yakışıyor. Yaz makyajında turuncu farını açık kahve tonlarıyla karıştırarak harika bir yaz makyajı elde edebilirsin. Kış makyajında ise mavi gözlerin en yakın arkadaşı kahverengidir. Kahverenginin her tonu mavi gözlere çok yakışıyor! Günlük makyajında açık kahve farınla mavi gözlerini ön plana çıkarabilir, gece makyajındaysa koyu kahverengi dumanlı göz makyajı yapabilirsin. Mavi gözlere siyah eyeliner çok keskin göründüğü için genellikle kahverengi göz kalemi veya eyeliner kullanmanı öneriyoruz.  Mavi gözlerini daha parlak göstermek ve ön plana çıkarmak için kahverengi far paletlerini kullanmalısın. Mavi gözleri vurgulayan ve rengin parlaklığını ortaya çıkaran en önemli renklerden biri bakır ve bronz tonlarıdır. Bu renkler ile gölgeli makyajlar yapabilir, isterseniz tek renk olarak kullanabilirsiniz.