İADE KOŞULLARI

 Lensevi.com olarak, tüketici lehine hareket etmeyi, oluşabilecek tüm sorunları kanunlarla belirlenmiş süreden önce  ve kalite politikasına uygun olarak çözmeyi temel ilke olarak benimsemekteyiz.

 Lensevi.com'dan satın alınan ürünler, teslim tarihinden itibaren (7) gün içerisinde iade edilebilir.

 Bir ürünün iade edilebilmesi aşağıda belirttiğimiz şartlara bağlıdır:

 

CAYMA HAKKI(İADE)

a)      ALICI, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkıni kullanabilir.

b)      Cayma hakkınin kullanılması için ayni süre içinde SATICI’ya faks, e-posta veya 0216 505 7 505 ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 15. md. hükümleri çerçevesinde ve is bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.lensevi.com web sitesinde yayınlanmış olan ön bilgiler gereğince, KESİNLİKLE ambalaj ve içeriğinin  hasar görmemiş olması ŞARTTIR. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi ZORUNLUDUR. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir.

c)       Fatura asli gönderilmez ise ALICI’ya fatura bedeli iade edilemez. Şirket kimliği altında oluşturulmuş ALICI’lar ise fatura iadesi yapmaksızın yine 7 gün içersinde SATICI’ya İADE FATURASI keserekte Cayma hakkından faydalanabilirler. 

d)      ALICI satın aldığı ürünleri ve ambalajlarını tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde sebep belirterek iade edebilir. Orijinal ambalaja sahip ürünlerin iadesi, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. Üründe ve ambalajında herhangi bir yazı yazma, açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün ALICI’ya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

e)      İade edilecek ürünün lensevi.com  adına kesilecek bir iade faturası ile iade edilmesi durumunda, ürüne ait iade faturası ve sevk irsaliyesinin aslıyla birlikte ürünün iade edilmesi gerekmektedir. İadesi yapılacak olan ürünler, lensevi.com'un siparişinizi size gönderdiği kargo şirketleri tarafından tarafımıza ulaştırılmalıdır.

f)       Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin cayma hakkı süresi olan 7 gün içerisinde olması koşulunda  teslimat (kargo) bedeli SATICI tarafından karşılanır. Aksi taktirde teslimat bedeli ALICI’ya aittir.

g)      İade şartlarına uygun YAPILMAYAN iade gönderimlerde kargo masrafı ALICI tarafından KARŞILANACAKTIR.

h)      Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler,kişiselleştirilen ürünler, tek kullanımlık ürünler,  sarf malzemeleri, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve özel hizmetler için cayma hakkı kullanılamaz. Ayrıca fırsat ürünleri ve seri sonu ürünler özel fiyatlarla satıldığından, bu ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.