SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Satış Sözleşmesi

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR 

1.1- SATICI

Ünvanı : SKYNET MARKET DOO. 

Telefon : 0 (216) 505 7 505

E-mail : bilgi@lensevi.com

 Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır.

 

1.2 -ALICI

Adı/Soyadı/Ünvanı :

Adresi :

E-mail : 

Bundan sonra ALICI olarak anılacaktır.

 

MADDE 2- SÖZLEŞMENİN KONUSU

 

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait http://www.lensevi.com alan adlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

 

Satın alınan ürünlerle ilgili tüm bilgiler belirtilmiştir.

 

Ödeme Şekli : 

 

Teslimat Adresi :

 

Fatura Adresi :

 

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, SATICI 'ya ait http://www.lensevi.com alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 - Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir, sürenin uzatım hakkı yine SATICIYA ya aittir. Ancak hatayla yanlış yazılan, tedarikçinin geç bildirmesi ile güncellenmemiş olan fiyat farklılıklarında lensevi.com’un müşteriye bildireceği güncel fiyat geçerlidir. Hata durumların da mal/hizmet bedelinden fazla çekim yapılmışsa farkı iade edilir.

Mal/hizmetin gerçek fiyatı ilan edilenden farklı ise alıcıya gerçek fiyat iletişim bilgileri kullanılarak bildirilir.

Müşterinin talebi doğrultusunda gerçek fiyat üzerinden satış gerçekleştirilir ya da satış iptal edilir. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir

 

4.3- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir.

 

4.4- SATICI, sözleşmeye konu olan ürünü sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

 

 

MADDE 5 - MAL/HIZMETIN TESLIMATI:

 

Mal/hizmetin teslimi ALICI’nın talep ettiği adreste kendisine yapılır. ALICI, kendisinden başka birine ve de kendi adresinden başka bir adrese teslimat yapılmasını isterse, bu talebi doğrultusunda teslimat yapılır. Teslimat masrafları Alıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı Satıcıya aittir. Mal/hizmet teslimatı kargo firmalarınca yapılmaktadır. Tüketici teslim almadan önce ürünün muayenesini yapmalı, ayıplı ve hasarlı ürünü kargo firması yetkilisinden teslim almamalıdır. ALICI kargodan teslim alınan ürünün sağlam ve hasarsız olduğu kabul eder. ALICI’nın teslim öncesi ürünü muayene sorumluluğu vardır. Sipariş konusu mal/hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin imzalı bir nüshasının Satıcıya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. Karşı ülke gümrüklerinde oluşabilecek gümrük masrafları alıcıya aittir.

 

MADDE 6 -MAL/HIZMETIN TESLIM ZAMANI:

 

Teslimat; stokun müsait olması ve ürün bedelinin Satıcının hesabına geçmesinden sonra mümkün olan en kısa sürede yapılır. Doğal afetler, hava muhalefeti vs. gibi mücbir sebeplerle gecikmeler olabilir. Satıcı, mal/hizmetin siparişinden itibaren 30 (Otuz) gün içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkini saklı tutar.

 

MADDE 7 - SİPARİŞ İPTALLERİ

 

Sipariş iptalleri için, siparişi verdiğiniz gün saat 16:00'a kadar, +90 216 505 7 505 nolu telefondan e-ticaret müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz, güvenliğiniz için sipariş numarası ve kimlik bilgileri teyidi alındıktan sonra eğer ürününüz kargoya teslim edilmemişse, ödemeniz ürünü satın alırken kullandığınız ödeme yöntemi kullanılarak, siparişinizin tamamı veya içerisinden iptal etmek istediğiniz ürünlerin tutarı kadar, tarafınıza iade edilecektir, ancak ürününüz kargoya verilmişse, sipariş iptali gerçekleştirilemeyecektir.

 

MADDE 8 - ÖDEME ŞEKLİ:

 

Ödemeler kredi kartı, kapıda ödeme, EFT ve havale ile yapılabilmektedir. Alışverişlerde kredi kartı ile yapılan ödemeler, gerekli görüldüğü takdirde takibe alınabilir, ödeme kontrolü için bekletilebilirler.

 

MADDE 9 -İLETİŞİM ÜCRETLERI:

 

Her nevi yöntem ile gerçekleştirilen iletişim bedeli ALICI tarafından karşılanır.

 

MADDE 10- CAYMA HAKKI(İADE)

 

ALICI, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkini kullanabilir. Cayma hakkinin kullanılması için ayni süre içinde Satıcıya faks, e-posta veya 0216 505 7 505 ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 15. md. hükümleri çerçevesinde ve is bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.lensevi.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE ambalaj ve içeriğinin ürün denenirken hasar görmemiş olası ŞARTTIR. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi ZORUNLUDUR. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura asli gönderilmez ise ALICI’ya fatura bedeli iade edilemez. Şirket kimliği altında oluşturulmuş ALICI’lar ise fatura iadesi yapmaksızın yine 7 gün içersinde SATICI’ya İADE FATURASI keserekte Cayma hakkından faydalanabilirler.  Cayma hakki nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli SATICI tarafından karşılanır.

 

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, kişiselleştirilen ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, sarf malzemeleri, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve hizmet için cayma hakkı kullanılamaz. Ayrıca fırsat ürünleri ve seri sonu ürünler özel fiyatlarla satıldığından, bu ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.

 

MADDE 11- YETKİLİ MAHKEME

 

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki  İSTANBUL Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

SANAL POS HÜKÜMLERİ

 

a) Sanal POS, sözleşmede belirtilen web site adres(ler)i dışında kullanılamaz.

b) Site içeriği bankamızın onayı alınmadan değiştirilemez.

c) Sanal POS'un sözleşmede belirtilen web site adres(ler)i dışında kullanıldığının ve site içeriğinin izinsiz değiştirildiğinin tespiti durumunda sözleşme feshedilir ve gerekli

durumlarda işyeri ile ilgili hukuki süreç başlatılır.

d) Bilgi güvenliği ve gizliliği kapsamında; Payment Card Industry Data Security Standart (PCI DSS) kuralları gereğince üye İşyerinin data saklaması yasaktır. Kart bilgilerinin işyerinin sistem/serverlarında tutulmaması gereklidir. Bilgilerin firmanın sisteminde tutulduğunun tespit edilmesi halinde Sanal POS üyeliği kapatılır ve kart kuruluşları* tarafından uygulanan cezalar işyerinden tahsil edilir.

e) Sanal POS üzerinden yapılan işlemlerde kart fiziki olarak geçirilmediğinden chargeback riski yüksektir.

f) Sanal POS üzerinden gerçekleştirilen sahtecilik amaçlı işlemlerde kart kuruluşları* kuralları gereğince sorumluluk üye işyerindedir. İşlemlerin %100 3D Secure gerçekleştirilmesi chargeback riskini azaltır.

g) Sanal POS kullanan işyeri sipariş/hizmet teslim etmeden önce güvenlik kontrolü yapmalı (özellikle aynı IP'den gelen işlemlere dikkat etmeli) ve sahtecilik amaçlı tespit ettiği işlemlerde mal ya da hizmet teslimi yapmadan işlemi iptal etmelidir.

 

* Kart; kuruluşları: (Visa, MasterCard, American Express, Diners, BKM..)