Gri Lens - Lensevi.com

Gri Lens
GRİ LENS

  Gri renkli lensler hem koyu hem açık gözler için ideal seçimlerdir. Freshlook Colorblends Gray, Freshlook Colorblends Sterling Gray, AQ Colors Gray, AQ Colors Platınıum, Air Optix Colors Sterling Gray ve Air Optix Colors Gray renkleri ideal doğal renk alternatifleridir. Gri kontakt lensler göz renginiz veya makyaj tonlamalarına göre değişiklik gösteren sihirli renk tonlarıdır. Gri renkli lensler belirgin ve iddialı gözlere sahip olmayı sevenlerin tercihidir. Dikkatleri üstüne toplamayı başaran gri renkli lensler gözlerinizin çap değerine göre haresiz (çerçevesiz) olan versiyonlarını da deneyebilir ve göz iriliğini küçük gösterebilirsiniz. Renkli Lens Kullacılarının arada kaldığı konulardan önemli bir tanesi lensleri hareli seçip seçemeyecekleridir. Hareli lensler şık duruşuyla özellikle son yıllarda çok moda olmuştur. Hare göz çevresinde belirgin siyah çerçeve anlamına gelmektedir. Yani hareli lens kullanıcılarının göz çevresinde siyah ince veya kalın çizgiler oluşmaktadır. Ayrıca haresiz lensler gözün kendi doğal hareli görüntüsünü bozmaz.

    Gözleri daha iri ve belirgin olan kişilerin hareli renkli lens tercih etmelerinin daha uygun olduğu düşünülmektedir. Çünkü hareli lensler adeta göz rengini vurgulamakta ve açığa çıkarmaktadır. Hareli Renkli lensler gözün kendi görüntüsü dışında bir görüntü katmaktadır ve bu gözün olduğundan daha büyük görünmesini sağlayarak gözü ön plana çıkarmaktadır. Gözlerin doğal görünümünü bozmakta ve makyaj yapmayanları bile makyajlı gibi göstermektedir. Rengin belirgin hale gelmesini sağladıkları için tercih edilen hareli lenseler çok kullanışlıdır ve özellikle  özel günlerde çok şık durmaktadır. Haresiz lensler ise göze daha doğal bir görünüm kazandırmaktadır. Renkli göz rengine sahip kişilerin göz rengini değiştirmek için haresiz renkli lens kullanması gerekmektedir. Hareli lensler, göz renginin belirginliğini bozabilir. Alışık olunan görüntünün değiştiğinin vurguanması için haresiz renkli lens kullanılması gerekmektedir. Özellikle gri renkli lensler için kullanımı önerilen haresiz lensler, göz rengini tamamen değiştirecektir.

    Göz makyajının kusursuz ve etkileyici görünmesi için göz rengine uygun farları tercih etmelisin. Göz makyajında en sık yapılan hataların başında göz rengine uymayan far seçimleri geliyor. Arkadaşına çok yakışan o far sana bir türlü gitmiyorsa belki de nedeni göz rengine uymamasıdır. Göz rengine uygun farları seçerek doğru göz makyajı yapabilirsin. Gri renkli lenslerde makyaj önerileri, inci beyazı, parlak füme ve mavinin her tonunu rahatlıkla sürebilir hatta rimelinizi siyahtan hariç yumuşatmak için renkli olanlarını da uygulayabilirsiniz.

               

                      

             
renkli lensgri lensrenkli gri lens