GÜVENLİ ÖDEME

  • Kişisel bilgilerinizin güvenliği lensevi için en mühim konulardan biri. Bu nedenle kredi kartı ile  alışverişler esnasında bazen bankalardan sesli olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Böyle bir durumda banka, kayıtlı bilgilerinizden size ulaşır ve telefonda sipariş teyidi alır. Bunun için, banka kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizi güncel tutmalıdır. Unutmayın! Banka güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranıza ulaşılamazsa ödeminiz ve dolayısı ile siparişiniz iptal edilir. Lensevi.com’a üye olurken verdiğiniz telefonun doğruluğundan emin olmalısınız. Çünkü siparişinizle hakkında bütün doğrulamalarda e-posta adresiniz ve telefon numaranız kullanılır.
  • 3D Secure, web alışverişlerin güvenliğini oluşturmak amacıyla bankalar ve kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. Online verilen siparişlerde şifre ile kredi kartı onaylama işlemi olarak da geçer. Visa Kartı için kullanılanılana “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.
  •  Kredi kartları bölümünde World 3DGüvenlik(Sms onaylı) seçerseniz 3D Secure sistemi ile daha güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Kart bilgileri girildikten sonra sistem sizi 3D güvenlik özelliği sayasinde kendi bankanızın sayfasına yönlendirir ve kayıtlı telefon numaranıza bir SMS şifre gönderir. Gelen şifreyi yeni açılan banka sayfasındaki bölüme girdikten sonra ödemniz onaylanmış olur. Böylelikle alışverişiniz sadece size ait SMS şifresi ile korunmuş olur.