Göz Rengine Göre Renkli Lens Seçimi

 

                                                  Göz Rengine Göre Renkli Lens Seçimi

 

                                                                     

 

 Günümüzde lens teknolojisinin gelişmesi ile birlikte hayalinizi kurduğunuz göz rengine kavuşmanız hiç de zor değil. Size ve göz tabanınıza uygun kontakt lensinizi bulmanız için birkaç ipucu verebiliriz.


Kahverengi-Ela Göz için Renkli Lens Seçimi Nasıl Olmalıdır?

    Dünya nüfusunun %50’si kahverengi ve ela göz rengine sahiptir. Bu da renkli kontakt lens üretiminin çoğunun bu göz renklerine uygun üretildiği anlamına gelmektedir. Elbette ki “o zaman her renk uyum sağlar” gibi bir kalıp yoktur. Lenslerin markası, doğal görünümlü olması, hareli-haresiz olması gibi etkenler karar vermenizi zorlaştıracaktır. Ela ve kahverengi gözler için ideal olan renkli kontakt lenslerden bahsedecek olursak;

· Mavi Renkli Kontakt Lens;

Doğal görünümlü, kaliteli bir lens tercih ederek harika mavi gözlere sahip olabilirsiniz. Göz renginiz koyu kahve ise parlak mavi gibi renkler tercih ederek göz renginizi gizlemeyi kolaylaştırabilirsiniz. Siyaha dönük koyu kahve gözlerde göz renginizi kapatmakta yetersiz bir mavi tonlu lens kullanılır ise lacivert tonlarında göz rengi elde edebilirsiniz. Kahverengi gözlere nispeten ela tonlarında gözleriniz varsa renkler elbette ki daha belirgin olacaktır.