- Her Göz Rengine Uygun Renkli Lens Seçimi

   Kahverengi-Ela Göz için Renkli Lens Seçimi Nasıl Olmalıdır?

  Günümüzde lens teknolojisinin gelişmesi ile birlikte hayalinizi kurduğunuz göz rengine kavuşmanız hiç de zor değil. Size ve göz tabanınıza uygun kontakt lensinizi bulmanız için birkaç ipucu verebiliriz.

  Dünya nüfusunun %50’si kahverengi ve ela göz rengine sahiptir. Bu da renkli kontakt lens üretiminin çoğunun bu göz renklerine uygun üretildiği anlamına gelmektedir. Elbette ki “o zaman her renk uyum sağlar” gibi bir kalıp yoktur. Lenslerin markası, doğal görünümlü olması, hareli-haresiz olması gibi etkenler karar vermenizi zorlaştıracaktır.

  Ela ve kahverengi gözler için ideal olan renkli kontakt lenslerden bahsedecek olursak;

·          Mavi Renkli Kontrakt Lens;

   Doğal görünümlü, kaliteli bir lens tercih ederek harika mavi gözlere sahip olabilirsiniz. Göz renginiz koyu kahve ise parlak mavi gibi renkler tercih ederek göz renginizi gizlemeyi kolaylaştırabilirsiniz. Siyaha dönük koyu kahve gözlerde göz renginizi kapatmakta yetersiz bir mavi tonlu lens kullanılır ise  lacivert tonlarında göz rengi elde edebilirsiniz.

  Kahverengi gözlere nispeten ela tonlarında gözleriniz varsa renkler elbette ki daha belirgin olacaktır. 

·         Yeşil Renkli Kontakt Lensler;

   Yeşil renkte lenslerle kolayca doğallığı yakalayabilirsiniz. Ela ve kahverengi gözler yapısı nedeniyle yeşil tonlarına daha kolay uyum sağlayacaklardır. En çok tercih edilen renkler arasındadır ve üretimi de oldukça fazladır.

·         Gri Renkli Lensler;

  Gri renkte lensler sıkça tercih edilen ve bu nedenle de farklı renk ve göz çizgisi tonlarında üretimi  yapılan lenslerdir. Göz tonunuza göre doğru tondaki gri lens seçimi yaparsanız farklı ve çarpıcı bakışlara sahip olmanız işten bile değil.

·         Bal Rengi Lensler;

  Ela ve elaya dönük koyu göz rengine sahipseniz bal rengi lensler doğru bir tercih olacaktır. Lensler oldukça doğal bir görünüm sağlayacak ve istediğiniz bal tonunu yakalamanız da mümkün olacaktır.

 

 > Bu renkler dışında da tercihleriniz olabilir. Gözlerinizin daha parlak ya da daha koyu görünmesini dileyebilirsiniz. Dileğiniz ne olursa olsun tabiki rengin belli olmasını ve aynı zamanda doğal durmasını istiyorsanız kullanacağınız markayı da çok iyi seçmelisiniz. Teninizin rengi, saç renginiz hatta uyguladığınız makyaj bile sonuca ulaşmanızda etkilidir.

 

Açık Renkte Gözler İçin Renkli Lens Seçimi Nasıl Olmalıdır?

  Renkli gözlere sahip olanların lens seçiminde daha fazla zorlandığı bir gerçektir. Zaten standart bir tona sahip olmadığı için doğru rengi tutturmak da kolay olmayabilir.

  Renkli gözlü iseniz ve renkli kontakt lens kullanmak istiyorsanız öncelikli olarak hareli lens tercih etmenizi öneririz. Etrafındaki çerçeve sayesinde arka plandaki göz rengini daha kolay saklayabilirsiniz ve daha doğal farklı bir renk elde edebilirsiniz.

  Renkli gözler için genellikle yeşil, açık kahverengi ve gri tonlarında lens kullanımının yoğunlukta olduğunu ve daha doğal sonuçlar elde edildiğini söyleyebiliriz.

 

Kozmetik amaçlı da olsa tedavi amaçlı da olsa lens kullanımında hijyene aynı önemin verilmesi gerektiğini unutmayınız. Lens kullanımından önce mutlaka doktorunuza başvurunuz. Renkler hakkında detaylı bilgi alabilmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.