Bal Rengi Lensler - Lensevi.com

Bal Rengi Lensi

BAL RENGİ LENS

Bal rengi kontakt lensler popüler renkler arasındadır. Bunun için en ideal tonlardaki renkler;

Freshlook Honey, Pure hazel ve AQ Colors Gold, AQ Colors Hazel,Soptıstıc Honey, Rainbow Hazel tonlarıdır. 

Ela (bal) renginin muhteşem güzelliğine kontakt lensinizle sahip olabilirsiniz.  Bal rengi lensler hem göz içerisinde doğal bir uyum sağladığı için hem de son derece doygun bir göz rengi vermesi sebebiyle birçok kullanıcının ilk tercihi arasında yer alır. Bal rengine sahip olabilmek için göz renginizin ela, elaya yakın koyu göz rengi olması gerekir. Nedeni alt katmandaki göz renginizle içe içe olacak ve gözünüzde sırıtmayacaktır. Bal renkli lensleri tercih edenler göz farını yeşil sarı tonlarında kullanılabilir.

          

Bal köpüğü renk tonlarına sahip lensler daha çok elaya yakın ve açık koyu kahverengine sahip gözler için etkili olmaktadır. Gözlerinizde ideal bal tonlarını yakalayarak gözlerinizin derinliğini arttırabilirsiniz. Doğrudan gözler ile yeni akıllı uyum teknolojileri ile uyum sağlayan bal köpüğü lensler: Ela ve Elaya yakın  koyu renk gözler için oldukça etkilidir. Bal rengi lens kullananlar tarafından çok nadiren fark edilen bu renk lensler, ayrıca göz sağlığının korunmasında ve gözlerin birçok farklı fonksiyonel bozukluklarını gidermesinde etkilidir. Bal köpüğü renklerinin hızlı uyum sağlayacağı tüm göz renkleri için bal rengi lensler kullanılabilir.

Bal rengi lensinizle uyumlu makyaj ile daha belirgin ve çarpıcı gözler elde edebilirsiniz. Ela gözler hem yeşilin hem de kahverengi gözlerin renk aralığında oldukları için en şanslı gözlerdir.bu avantajlarından yararlanarak koyu morlardan  açık pembelere  kadar her tonu kullanabilirler. Kahverengi ve yeşil gözler için önerdiğimiz bütün renkleri kullanabilrler. Hepsini deneyip kendilerine en çok yakışan farı bulabilirler. Ela gözler gün içerisinde hep farklı tonlarda oldukları için her renk far ela göze çok yakışır. Ama en çokyakışan kahverenginin her tonudur. Kahverenginin yanı sıra kullanabileceği diğer renkler; turuncu, bakır, bronz, mor ve sedefli doğal renklerdir. Ela göz rengine sahip kişilerin yapacağı en güzel makyaj göz pınarından açık birturuncu ile başlayıp göz bitimine doğru daha koyu ve mat bir kahverengi ile gölgelendirme yapmaktır. Ardından kirpik diplerine ince, kuyruklu kusursuzca uygulayacağınız eyeliner ve ardından maskara ile kusursuz bakışlara sahip olabilirsiniz.

Koyu tonlar başrolde olmalı

Ela gözlere en çok yakışan renkler genelikle koyu tonlardır. Dumanlı göz makyajı, gözleri ön plana çıkaran ve göz renginin daha belirgin olmasını sağlayan makyaj stillerinin başında geliyor. Özellikle koyu gri, siyaha yakın tonlar göz rengin ile mükemmel bir kontrast oluşturacaktır. Dumanlı göz makyajı yaparken alt kirpik dipleri de ince bir far uygulMor, mürdüm ve eflatun tonları, ela gözlerin yeşil tarafını belirgin olarak vurgular. Bu renk farlarınkoyu tonları gözlerinizi yeşil gibi gösterebilir. Metal Grisi mat mürdüm rengi size çok yakışacaktır. Altın sarısı ve bronz tonlar ela göz rengine paralel renklerdir. Altın rengi far ve bronz tonları bir araya getirip denediğinizde gözlerinizin ne kadar güzel göründüğünü göreceksiniz. Bir bronz renkli stik fara da mutlaka sahip olmalısınız. Ela gözlüler, renkli göz makyajı konusunda çekingen olmamalılar. Çünkü ela gözlere yakışmayan renk neredeyse yok. Canlı ve parlak göz makyajları ile gözlerinin daha belirgin olmasını sağlayabilirsiniz. Yeşil, mavi, turuncu, pembe, sarı.. Tüm bu renkler ela göz rengine çok yakışacak ve daha belirgin olmasını sağlayacak. Özellikle parti ve festival makyajlarında böyle canlı renkte göz makyajlarını deneyebilirsiniz.

Ela Gözler İçin Gece Makyajı

Elayı renkli göz kategorisine sokuyorsak, kendisini ortaya çıkaracak renkleri de bu doğrultuda belirlemeniz önemli. Koyu kahvelerle yapacağınız dumanlı göz makyajı gece için vazgeçilmeziniz olabilir. Diğer taraftan bronz tonlar ve turuncular gözünüzün içindeki yeşile kontrast oluşturarak etkili bir göz makyajı yaratmanıza destek olabilir. Ancak, bronz ya da turuncu gibi tonların metalik bitişlere sahip olması önemli. Metalik bitişler krem formda kendini daha iyi gösterir. Far tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz. Gündüz için fazla iddialı olabileceği için bu renk bir göz makyajı geceye daha çok yakışır. Keza, bronz için de aynı durum geçerli.