En İyi Lens Markaları - Lensevi.com

En İyi Lens Markaları
En İyi Lens Markaları

1938 yılında genellikle Plexiglass veya Lusit olarak adlandırılan, saydam bir madde metil metakritilat plastiğinden ilk lens yapılmıştır.20 yıl sonra yumuşak lensler ortaya çıktı. Sert, yumuşak ve yarı yumuşak lensler olmak üzere üç çeşittir.
- Sert lensler polimetilmetakrilat
- Yumuşak lensler Hema ve Hydron’dan
- Yarı yumuşak lensler ise Cap (selüloz asetat bütirat)tan yapılmaktadırlar.

Ayrıca silikondan yapılan lensler de mevcuttur.Su oksijenin lenslerden geçirilmesinin sağlayarak gözün kurumasını önlemektedir.Araştırmacılar lenslerin su absorblama kapasitelerini yükseltecek şekilde geliştirdiler ve böylece göze büyük bir rahatlık sağlandı. 1970'lerin ortalarında birkaç firma haftalarca takılabilecek lensler ürettiklerini açıkladılar.   
Günümüzde kullanılan son teknoloji sayesinde kontak lensler, nefes alınabilirlik ve yüksek su oranına sahip olma özelliği taşımıştır. Buna örnek olarak özellikle gece gözde kalabilen ve su oranı en yüksek Alcon firmasının en gözde lensi Air Optix Nigt &Day Aqua ‘dır.  Konforu gözünüzde hissettirebilecek başta gelen lenslerden ve çok fazla kullanıcı kitlesine sahip olan seçilmiş bir üründür.Bunun yanı sıra, yeni çıkan Air Optix Plus HydraGlyde, 30. Güne kadar sürekli konfor sağlayan tescilli bir ürün olması sebebiyle kullanıcılarına rahatlık sunmaktadır.
Alcon – Ciba Vision firmasının toric(Astigmat gözler için) uyarlanmış gece gözde kalabilme özelliği taşıyan vazgeçilmez ürünü Air Optix Toric lenslerdir. Kozmetik alanında ise öncü olan doğallıktan ödün vermeyen çalışmalar sonucu dünyada ilk ve tek nefes alabilen ve gece gözde kalabilen Air Optix Colors renkli lensleri üretmiştir. Diğer bir yeni ürünü ise, tasarım olan günlük lenslerin başında gelen Dailies Total One dünyada ilk ve tek günlük gece gözde kalabilen ve en yüksek oksijen geçirgenliğine sahip olan ender lenslerden biridir.
Yumuşak kontakt lens sektöründe ilklerin öncüsü Johnson & Johnson firması olmuştur. Acuvue lens serilerini özellikle, araba kullanıcılarını düşünerek, Uv blokaj – zararlı ışınlarına karşı koruma ve yansımayı ortadan kaldıran lensler üretmiştir.Yine son teknoloji sayesinde gece gözde kalabilme özelliği olan lenslerden Acuvue Oasys Hydraclear Plus, Toric (Astigmat Gözler için ), Acuvue Oasys for Astigmatism ve yeni çıkan 1 Day Acuvue Define, günlük renkli kontak lensler - Acuvue Trueye günlük lensler fazla talep oluşturan ve müşteri memnuniyeti yüksek, güvenilir ürünler arasındadır.
Cooper Vision firması kişiye özel üretim – geniş dioptri seçeneği ile kullanıcılarına net görmeyi sağlayan ve istedikleri ölçüde konforlu lens kullanmayı amaçlayan kişilerin gözde markasıdır.Bunlardan birkaç tanesi; Biofinity, Biofinity Toric, Proclear, Avaira gibi ürünlerdir.
Renkli lens dünyasında yelpazesi geniş olan ve göz kuruluğu yaşayan kişilere özel uyarlanmış yüksek su oranı ile AQ Colors marka lensler Kozmetik veya Numaralı olarak da rahatlıkla kullanılan ürünlerdir. Özellikle sıkça tavsiye ettiğimiz Giallo, Green, Gold rengi çok doğal ve lens olduğu belli olmayan lensler arasındadır.
Göz bakım ürünlerinin dünyadaki en büyük firmalarından biri olan Bausch & Lomb firmasının en çok rağbet gören ürünler, Hd görüntü - netlik kalitesi yüksek olan Purevision HD 2 ve Purevision HD for Astigmatism, Soflens Toric gibi ürünler arasında yer alır. Ayrıca, Uzak yakın bir arada olan  Purevision2 Multifocal ve tercih edilen Biotrue One Day günlük lensleri de ün kazanmış lensler arasındadır. Busch& Lomb’a ait olan diğer bir ürün ise el boyama ile tasarlanmış ve doğallıktan ödün vermeyen renkleri ile Sophistic ve Amazon Colors tercih edilen bir markadır.