Lens Takmak - Lensevi.com

Lens Takmak

LENS TAKMAK

Lensin nasıl takılması gerektiği, ilk defa lens kullanan veya kullanacak her kişinin sorduğu bir sorudur. Daha önce yapmadıysanız uygulama süreci ilk başta biraz garip gelebilir. Ne de olsa cisimleri gözümüzden uzak tutma gibi bir refleksimiz vardır, değil mi? Rahatlayın. Kontakt lenslerin takılması inanılmaz kolay bir işlemdir ve biz de sizi bu işlemin her basamağını açıklamak için buradayız. Biraz alıştırma gerektirir ama kısa sürede kolaylıkla yapabilirsiniz

Kontak Lens, göz kusurunu ortadan kaldırmaya yarayan araç ve görsel olarak rahatlıkla günlük yaşantımızda kullanabileceğimiz bir sağlık ürünüdür. Lens kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken özellikler mevcuttur. Bunlardan biri de ezbere alışveriş yaparak ölçümlerimizi bilmeden Kontak lens almaktır. Halbuki, gözünüze uygun olmayan kontak lens problem çıkaracaktır. Bu nedenle hangi tür kontak lens olursa olsun, sadece kozmetik amaçlı dahi olsa, mutlaka doktor muayenesinden sonra alınıp kullanılmalıdır.

Lensler artık yumuşak olmakla birlikte uygulanması da kolay bir kullanım aracı olmuştur. Özellikle gözlük kullananlar aradaki farkı anlayıp kontak lense hızla geçiş yapmaktadırlar. Hijyen ve uygulama kuralına göre lens takımı, araba kullanırken, bilgisayar başındayken ve her açıyı göz kusurunuz yokmuş gibi net görebilmenizi sağlamaktadır.


Kontak Lens Takmanın Gözlüğe Göre Avantajları:

    Lensler nesneleri gerçek büyüklüğünde gösterir. Lensler daha geniş görüş alanı sağlar. Gözlükte yan görüş zayıftır Lenslerin rahatsız edici engellemeleri yoktur. Lensler soğuktan sıcak ortama geçişte buğulanmaz. Gözlükte ise buharlaşma ve buna bağlı olarak net görememe olabilir. Lens kullanımında güneş gözlüğü takılabilir. Gözlük ise güneş gözlüğü takımını zorlaştırır. Lensler yüzde ağırlık yapmaz. Gözlük ise rahatsızlık vericidir. Lensler spor, dans ve diğer etkinliklerde sizi rahatsız etmez.

Başlamadan önce,

Ellerinizi sabunla yıkayın (tercihen parfümsüz, antibakteriyel sıvı sabun), durulayın ve ardından tüy bırakmayan bir havlu ile kurulayın. Kontakt lenslerinizi her zaman aynı sırayla takmanız iyi bir fikirdir (örneğin, her zaman önce sağ göz). Bu şekilde, lenslerinizi karıştırmazsınız. Lensin ters olmadığından emin olun. Bunu yapmak için, lensi parmağınızın ucuna koyun ve ışığa karşı tutun. Eğer kenarları dışarı doğru dönmüşse terstir. Eğer düz kenarlı bir tas gibi görünüyorsa düzdür, yani takılmaya hazırdır

Bazı lenslerin 123 işareti bulunmaktadır. Bu işaret sayesinde, lensin ters dönüp dönmediğini kolayca anlayabilirsiniz. Eğer sayılar doğru sıradaysa, lens de doğru taraftadır. Gözünüzü açık tutun.Göz kırpmanızı engellemek için, serbest olan elinizle üst göz kapağınızı hafifçe tutun. Lens parmağınızın ucundayken, lensin bulunmadığı elinizin diğer parmaklarıyla alt göz kapağınızı aşağı çekin. Lensin yerleştirilmesi; Elinizi sabit tutarak ve yukarı bakarak lensi gözünüze yerleştirin. Ardından, göz kapağınızı yavaşça serbest bırakın ve lensin yerine oturması için gözünüzü bir anlığına kapatın.

Aynı adımları diğer gözünüz için tekrarlayın.


KONTAKT LENSLERİNİZİ 4 BASİT ADIMDA NASIL TAKARSINIZ?

KONTAKT LENSLERİNİZİ 4 BASİT ADIMDA NASIL ÇIKARTIRSINIZ?