Lens Markaları - Lensevi.com

Lens Markaları
 Lens Markaları

Markalar hayatımızın her alanında önemli yer almaktadır. Söz konusu kontakt lens olduğunda da markalar olmadan tercih etmek mümkün değildir. Kontakt lens markalarının tümü her kişiye uyan ve herkes tarafından kullanılabilecek olan malzemelerden üretilmektedir. Örneğin, bazı lens markaları belli bir göz kuruluğu yaşayan kişiler için astigmatlı lensler geliştirirken bazıları da sadece renkli lensler üzerine geliştirmektedir. Kontakt lens markalarının hepsinin temelinde yatan teknoloji aynı olsa bile hepsi farklı teknolojiler kullanarak lenslerini geliştiriyor ve lenslerini diğer markaların sunduğundan daha öne çıkan ürünler haline getirebilmek için çalışıyor. Bu kontakt lens markalarından bazılarıysa meydana getirdikleri birçok yelpazedeki kontakt lensler sayesinde biz kullanıcılar tarafından daha çok bilinip, tanınıyor.

CIBA VİSİON

En çok satan lens Alcon Air optix Aqua’dır ve ardından gelen yeni nesil lensleridir. Yumuşak lens üretiminde öncü olan Alcon-Ciba Vision firmasının Dailies Total One, Air optix Night&day, Air optix Hydraglyde, Air optix Colors, Freshlook  ve astigmat gözler için özel tasarlanmış Air optix Toric gibi müşteri memnuniyeti yüksek olan ürünler arasındadır.

JOHNSON & JOHNSON

Johnson&Johnson kesinlikle konfor üzerine kendini geliştirmiş bir markadır. Marka tescilini yıllardır kanıtlamış firmanın en çok tercih edilen lensi Acuvue Oasys’dir. Silikon Hidrojel ve bilgisayar kullanıcılarına özel Uv Işınlarına karşı hammadde ile üretilen lensler arasında Acuvue 2, Acuvue Advance,Acuvue Oasys Astigmatism ve günlük lenslerde tercih edilen Acuvue Trueye ve Acuvue Moist gibi ürünler arasında yer almaktadır.

BAUSCH & LOMB

Astigmat(Torik) göz bozukluklarında üretim ve seçenek yelpazesi oldukça geniş olan Bausch&Lomb firmasının gözde lensi Purevision’dır. Yeni nesil lens kategorisinde Purevision 2 HD, Biotrue Oneday gibi markalar yer almaktadır. Renkli lenslerin gözde markası olan Sophistic, Amazon Colors ve Natural Look  Bausch&Lomb firmasının başarılı lensleridir. Astigmatlı gözler için ise tercih edilen ürünler Soflens Torik,Purevision for Astigmatism,Purevision 2 Hd for Astigmatism’dir.

ZEİSS - WÖHLK

Zeiss firması kişiye özel lens tasarımlarında oldukça başarılıdır. Yumuşak lenslerde en çok satılan ürünler, Contact Day 30, Contact Day Air, Contact Day Lıfe gibi ürünlerdir. Sert ve kişiye özel üretim yumuşak  lenslerde ise, Conflex A90, Conflex Keratokonus,Contact Indıvıdual gibi ürünlerdir.