Renu 360 ml Lens Solüsyonu

Renu 360 ml Lens Solüsyonu
Fiyat (KDV Dahil)
224,90 TL
kargo bedava
kapıda ödeme
Kampanya
Sepete Ekle

ReNu-Multiplus®

Son Kullanma Tarihi: 06/2025

ReNu Lens Solüsyonu, çok amaçlı bir dezenfeksiyon çözeltisidir. Kontakt lenslerinizin temizleme, durulama, nemlendirme ve saklanmasında kullanılan çok amaçlı bir solüsyondur. Ayrıca ReNu Lens Solüsyonu yumuşak kontakt lenslerin günlük bakımı için nemlendirmeyi de sağlar. ReNu kullanıcıların yıllardır memnuniyetini kazanmayı başarabilmiş bir kontakt lens solüsyonudur. Temizler, durular, dezenfekte eder, ıslatır ve korur. Protein artıklarını uzaklaştırır.

Kullanım Talimatları:

+Ellerinizi sabun ile yıkayın. (Dikkat – bazı sıvı sabunlar yağ bazlı süspansiyon maddeleri içerir.)

+ Kontak lensinizi boş lens kutusuna yerleştirin ve taze ReNu MultiPlus Çok Amaçlı Solüsyon ile doldurun. Kullanmadan önce en az dört (4) saat süreyle (ya da bütün gece) lensleri solüsyonda bırakın.

+ Lensleri temizlemeden (ovmadan) önce ellerinizi yumuşak sabun ile yıkayın. Batırılma işleminden sonra lensleri lens kutusundan çıkarın ve lenslerin her iki yüzünü avucunuzdaki dört (4) damla ReNu MultiPlus Çok Amaçlı Solüsyon ile yirmi (20) saniye boyunca ovalayın.

+ Yumuşamış yüzey birikimlerini tamamen yok etmek için yaklaşık beş (5) saniye boyunca sürekli olarak ReNu MultiPlus Çok Amaçlı Solüsyon ile yıkayın ve lensleri takın.

+ Her kullanımdan sonra lens kutusunun içini sıcak su ile iyice temizleyin, ters çevirip kurumaya bırakın.


 Doğru olarak dezenfeksiyon için aşağıdaki tüm adımlar sırayla uygulanmalıdır:

+ Ellerinizi sabun ile yıkayın. (Dikkat – bazı sıvı sabunlar yağ bazlı süspansiyon maddeleri içerir.)

+ Kontak lensinizi boş lens kutusuna yerleştirin ve taze Renu çok amaçlı solüsyon ile doldurun. Kullanmadan önce en az dört (4) saat süreyle (ya da bütün gece) lensleri solüsyonda bırakın.

+ Lensleri temizlemeden (ovmadan) önce ellerinizi yumuşak sabun ile yıkayın.

+ Batırılma işleminden sonra lensleri lens kutusundan çıkarın ve lenslerin her iki yüzünü avucunuzdaki dört damla ReNu çok amaçlı solüsyon ile yirmi saniye boyunca ovalayın.

+ Yumuşamış yüzey birikimlerini tamamen yok etmek için yaklaşık beş saniye boyunca sürekli olarak ReNu çok amaçlı solüsyon ile yıkayın ve lensleri takın.


Her kullanımdan sonra lens kutusunun içini sıcak su ile iyice temizleyin, ters çevirip kurumaya bırakın. Kontakt lens kullanırken dikkat edilecek en önemli konu hijyendir. Lensin temizliği ve bakımı çok önemlidir ve hassasiyetle uygulanması gerekir. Lens solüsyonları ilk kullanımına başladıktan sonra (prospektüslerinde farklı bir ibare bulunmadıkça) 120 gün içerisinde tüketilmeleri gerekmektedir. Kullanıcılar tarafından Lens Suyu olarak da adlandırılan tüm Lens Solüsyonları oda sıcaklığında muhafaza edilmeli ve uzun süre güneşte tutulmamalıdır. Şeffaf ve renkli lenslerin kullanımında göz sağlığı için en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biri kontakt lenslerin hijyen ve temizliğidir. Bu noktada lensi dezenfekte etmek için mutlaka lens solüsyonu kullanılmalıdır. Gözü zararlı bakterilerden korumak için lensler solüsyonlar sayesinde kolaylıkla dezenfekte edilecektir. Doktorunuzun tavsiyesine uygun lens solüsyonunu kullanmanız ilk aşamada göz sağlınız için önem taşır Bazı solüsyonlar temizleme için kullanıldığı gibi bazıları da dezenfekte etmek için kullanılır. Gözde uzun süre kalan lenslerin belli aralıklarla dezenfekte edilmesi gerekir. Geçmişe nazaran lens bakımı daha kolay bir hale gelmiştir. Önceden birkaç çözelti karıştırarak yapılırken günümüzde tek bir solüsyon aynı işlevi görmektedir. Solüsyon bu dezenfekte sistemlerinden sonra durulama için kullanılır. İyi ve doğru solüsyonu kendi gözünüz için keşfettiğinizde bu solüsyonu ne sıklıkta değiştirmeniz gerektiğini de araştırmalısınız.


Bütün ürünlerimiz BAUSCH + LOMB firmasından temin edilmektedir. Açılmamış Kutusunda adınıza kesilmiş faturayla birlikte, ekstra koli ile güvenli paketleme yapılarak, ücretsiz kargo edilir.

İçeriği: HYDRANATE® (Hidroksialkilfosfonat %0,03, borik asit, edetat disodyum, %1 poloksamin, sodyum borat ve sodyum klorid; %0,0001 DYMED? (poliaminopropil biguanid) ile korumaktadır.


Uyarılar / Önlemler

+ Her kullanımdan sonra lens kabındaki solüsyonu dökünüz ve lensinizi tekrar koyarken solüsyonu yenileyiniz.

+ Kullanmadığınız zamanlarda şişe kapağını kapalı tutunuz.

+ Şişesinden lens kabına aktardığınız ve belli bir süre bekleyerek temizleme için bir defa kullandığınız solüsyonu TEKRAR ASLA KULLANMAYINIZ.

+ Çocukların ulaşamayacağı yerde, 25'C altında oda sıcaklığında muhafaza ediniz.


Ürün Hakkında Yorumlar
Tüm Yorumlar >
Yorum Ekle
Yorum Ekle
İlgili Ürünler