Ultra Lens

Ultra Lens
Aylık Planlı Değişim Numaralı Lens
Fiyat (KDV Dahil)
599,90 TL
kargo bedava
kapıda ödeme
Lens Değerleri Hakkında
Kampanya
Sepete Ekle
ultra lens

    Bausch + Lomb firmasının yeni MoistureSeal Teknolojisi ile üretilen ULTRA kontak lensin en belirgin özelliği yüksek su oranına sahip olmasıdır.Özellikle sürekli Digital cihaz kullanımında ve klimalı ortamlarda daha az kırpma nedeni ile meydana gelen gözyaşı kaybını önlemeye yardımcı olur.Yüksek su geçirgenliği sayesinde kullanıcıya mükemmel konfor sağlar.Aynı zamanda yüksek oksijen geçirgenliği ile konforunuzu daha da arttırarak gece rahatlıkla uyumanıza yardımcı olur. Ultra lensler, Samfilcon A hammaddesi ile üretilen aylık kullanım için uygundur.Miyop ve Hipermetrop gözlerde kullanılmaktadır.Lens uygulanması için Görünürlük rengi (Tint) uygulanmıştır.Bu sayede lensi elinizden ayırt ederek kolayca gözünüze yerleştirebilirsiniz.Ultra Kontak lensler,gün boyu gözünüzde hissedilemeyecek kadar ince ve nemli bir yapıya sahiptir.

Lensler takılırken ve çıkarılırken mutlaka ellerin temiz olması gereklidir. Bu yüzden de her takmadan önce ve çıkarmadan önce eller mutlaka temiz bir şekilde yıkanmalıdır. Bausch and Lomb Ultra Lens nasıl kullanılır ve özellikleri konusunda dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de lenslerin nasıl takılacağıdır. İlk olarak lensin sağ elin işaret parmağına alınması ve burada sabitlenmesi gereklidir. Sonrasında ise sol elin orta parmağı ile göz kapağınızı yukarı doğru kaldırılarak göz açılmalıdır. Daha sonra lens hafifçe retinanın ön kısmına doğru yerleştirilmelidir. Tam yerine denk gelmediği durumlarda el ile küçük düzeltmeler yapılmalıdır. Moistrue Seal Teknolojisi özellikle 16 saat boyunca nemi korur ve lens kuruluğunun önlenmesine yardımcı olur. Özellikle dijital cihaz kullanıcıları için üstün gün sonu görüşü sağlar. Bir aklıllı telofon tablet veya bilgisayarın sık kullanılması daha az göz kırpmanıza sebeb olabilir. bu da kontakt lenslerin kuramasına katkıda bulunabilir. Moistrue Seal teknolojisi 150 yıllık kontakt lens üreticisi Bausch & Lomb tarafından gerçekten bir devrim niteliğindedir. nsin batması, gözlerde yanma hissi gibi şikayetler genellikle karşılaşılan sorunlardır. Kişiden kişiye değişen sebepleri ve çözümleri olacaktır. Bunlardan başlıca olanları aşağıdaki maddelerden okuyabilirsin

- Lenslerinizin kullanım ömrü geçmiş ise yanma, batma, kızarıklık gibi rahatsızlıklarla karşılaşabilirsiniz. Kullanım ömrüne özen gösteriniz ve son kullanımı gelen lenslerinizi değiştiriniz.

- Gözünüze uygun olmayan BC ya da DIA değerleri lensin tam oturmaması ile birlikte batma hissi yaşatabilir. Uygun değerler için reçetenizi bize ulaştırınız.

- Gece gözde kalabilen bir lens dahi olsa uzun süre gözlerinizin direkt oksijen alışını engellediğiniz için batma, yanma, kızarıklık, kuruluk gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Uzun süreli olarak lens kullanmak durumunda iseniz ve böyle bir sorun ile karşılaşıyorsanız, doktorunuzun da tavsiyesini alarak oksijen geçirgenliği yüksek lens tercih edebilirsiniz.

- Lenslerin batma sorununda en sık karşılaşılan sebep lensin kirli olmasından, üzerinde toz ya da yabancı bir cisim kalmış olmasından kaynaklanmaktadır. Lens bakımı özen gösterilmesi gereken, her kurala harfiyen uyulması gereken bir süreçtir. En küçük bir ihmalkarlık ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği gibi konforlu bir lens kullanım sürecini de elinizden almış olacaktır. Bu nedenle batma ya da yanma olduğunu hissederseniz lensinizi temizleyip yeniden takınız.

- Lensinizin tırnak müdahalesi ya da bir cisimden dolayı çizilmiş olma ihtimali vardır. Lensinizde herhangi bir çizik ya da yırtılma söz konusu ise şiddetli bir batma sorunu yaşayabilirsiniz.


- Lensinizi doğru taktığınızdan emin olun. Lensinizi ters takmış olabilirsiniz, kontrol ediniz.


Ürün Hakkında Yorumlar
Tüm Yorumlar >
Lens Türü Saydam yumuşak kontakt lens
Ambalaj İçeriği 6 Adet
Kullanım Süresi Aylık planlı Değişim
Material Samfilcon A
Su İçeriği 46%
Base Cure(Temel Eğri) 8.50 mm
Dia (Çap) 14.20 mm
Numara Aralığı -12.00/ +6.00
Merkez Kalınlığı 0.07 mm
Oksijen Geçirgenliği 163 Dk/t 
Yorum Ekle
Yorum Ekle
İlgili Ürünler